Pomaly sa to blíži…

V minulom článku, napísaným pánom profesorom Gurbiczom sme mohli dospieť k zamysleniu sa nad viacerými zaujímavými ideami, na ktoré dostatočne dobre poukázal. Myšlienka z jeho príspevku mi ostala v hlave natoľko, že ja chcem v nich dnes pokračovať. Chcel by som predovšetkým poukázať na tú, ktorú považujem z jeho diela za najdôležitejšiu, a práve tú, o vďačnosti. Či sa mi to podarí, uvidíte sami.

Skôr, než sa rozpíšem, by som sa chcel poďakovať pánovi profesorovi Murárikovi za poskytnutú príležitosť – byť samým sebou a písať to, čo mám na srdci. Som  šťastný a vďačný, že môžem byť súčasťou tohto skvelého blogu.  Je to skvelý nápad, ako priblížiť dianie na škole všetkým študentom, priblížiť vlastnú tvorbu – názory, nápady, inými slovami – skvelé miesto pre rozvoj svojej osobnosti. 

Rád by som sa Vám predstavil. Moje meno je Jakub, mám 16 rokov a som sextán. Milujem cestovanie (po svete/na Slovensku), fotenie, jedenie(čokoľvek), písaniu tiež nepohrdnem. Často ma možno stretnúť na chodbách ale najmä cez veľkú prestávku – pondelky, utorky, stredy, nedaľeko učební informatiky – v rádiu, kde sa spolupodieľam na tvorení lepšieho dňa ostatným (aspoň myslím, že sa mi v tom darí). Nemôžem zabudnúť na fakt, že milujem ľudí s pozitívnou náladou, takže kto nás navštívi v rádiu s dobrou náladou a úsmevom má okamžite prednostné právo.

Áno, je to tak. Mesiac november pomaly končí a práve koniec tohto mesiaca je niečím veľmi výnimočný. Všetci vieme, aká časť roka prichádza. Budúca nedeľa sa bude niesť v duchu prvej adventnej nedele. Vianoce nám začínajú pomaly klopať na dvere. Prichádza jedno z najvýznamnejších sviatkov, na ktoré sa počas roka tešia malí i veľkí, rodičia i starí rodičia – jedným slovom, všetci. Faktorov, ktoré spúšťajú v nás i v našich blízkych pocity radosti  a šťastia je hneď niekoľko. Trávením času v nákupných centrách kupovaním vianočných darčekov, pečením vianočných medovníkov, počúvaním vianočných kolied alebo stavaním vianočného stromčeka.  Jednou z radostí bolo pre mňa a myslím aj pre Vás viacerých, že sa v tom určite nájdete – keď sme boli malí, ako sme “ňúrali” po darčekoch a keď sme niečo našli, boli sme šťastní. Bol to dobrý pocit, že sme ten rok poslúchali, alebo inými slovami rodičovská láska ?  Dnes sa ale môžem tešiť z toho, že svojich blízkych môžem obdarúvať ja.  Mrzí ma len jediné. 

Sú Vianoce skutočne o kupovaní darčekov, pečení medovníkov alebo stavaní stromčeka? Nie, nie sú. A toto je myšlienka, ku ktorej by som bol rád, aby ste zamysleli i Vy, keď už nám tie Vianoce pomaly klopú na dvere. Je mi jasné, že nie všetkých sa to týka, ale predsa. Vianoce nie sú o darčekoch. Ani o pekne vyzdobenom stromčeku stojacom v obývačke alebo o vyzdobenom jedálenskom stole. Ide tu o niečo cennejšie. Natoľko cennejšie, že nie všetci to môžu mať, a preto by sme si to mali vážiť a byť za to vďační. A tým je práve pointa Vianoc – rodina. Mama, otec, súrodenci, babka, dedko. Môžete si povedať – prečo to tu vlastne hovorím, veď vy to už dávno viete. Často sa zabúda, že nič nie je na stálo. Nikdy nevieme, čo s nami bude, ktorým smerom sa pohneme, a preto by sme mali mať rodinu vždy na prvom mieste. Nič nie je dôležitejšie! Bez rodiny by sme tu dnes neboli, bez našich rodičov už vôbec. Môžete mať kôpku priateľov, ale nik nám nedá toľko podpory, nehy, lásky, pocitu sebaistoty, spolupatričnosti ako naši rodičia.

Obdobie adventu je pre mňa naozaj veľmi cenné, pretože rodina pre mňa znamená všetko. I to, keď chodíme do kostola, stretávame sa s Bohom, nemožno zabúdať i na narodenie Ježiša, Božieho Syna, bez ktorého by sme tento sviatok neslávili. Vyzývam Vás, pripojte k svojim úmyslom v rannej modlitbe i našich rodičov,  našu vďaku za nich, pretože častokrát si ani neuvedomujeme, čo všetko pre nás robia. Vyslovme vďaku Bohu, za jeho úžasné dary, ktoré nám do života dáva.  

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s