Veci, za ktoré som kurzívou vďačná ja

Rozmýšľam, čo nevšedné by zušľachtilo pôdu Tvojej duše, drahý čitateľ. Rozmýšľam, o čom, za čo som vďačná, by si mal vedieť. Rozmýšľam (je to veľmi praktické, aplikuj to aj Ty) a postupne si uvedomujem jedno – som vďačná, ale komu? Nejakej astrálnej rovine, neexistujúcej náhode alebo pre istotu celému vesmíru? (Chápem, že áno bolo očakávané asi ako Santa v žltom, takže teraz vážne.)

Som vďačná niekomu lepšiemu a viem komu. Môjmu Otcovi. Bohu, ktorý môže všetko. Za každú knihu prinášajúcu aspoň malý kúsok múdrosti. Mudrci sa skrývajú dokonca aj v tých, pri ktorých Tvoj glykemický index prekročuje 100. Lebo keby tam nebola, bolo by čítanie neodpustiteľnou stratou času. A ja by som nechcela stratiť tretinu svojho života (verím, že ani Ty).

Za lúče svetla, lebo tma je skľučujúca. A tie slnečné sú presvitajúc z oblakov neodolateľné pre moje oči (OK, nezazlievam Ti, ak sa Ti to zdá divné). Za slová, špeciálne tie rýdzo slovenské. Lebo ak si človek myslí, že nimi človek nevie vysloviť tisíc vecí, minimálne rovnako veľa má v moci.

Za moju bloggerskú „polovičku“ a telepatickú spolupracovníčku Patríciu. Lebo ja jednoducho nie som sólista (a to teraz nemyslím len na moju miestami dekadentnú kariéru flautistky) a samota je dobrý sluha, ale zlý pán.

Za to, že viem, komu som vďačná .

2 Comments Add yours

  1. stefanmurarik píše:

    Blog, akých si na tejto stránke všetci želáme stovky.

    Like

  2. Katka & Patrícia píše:

    Aj ja som za Teba vďačná! (píše Patrícia, samozrejme☺)

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s