Všetko, za čo som GCM vďačný

Tento týždeň sa lúčime s cirkevným rokom a v USA si robia fenksgiving. Správny čas poďakovať sa. V móde je verejne ďakovať mamičke a pánovi režisérovi, ja by som ale dnes večer chcel poďakovať našej škole za všetko, čo mi do života priniesla a prináša (ó, ako veľmi to Štúr nedomyslel, keď nekodifikoval present perfect).    


.Petra 

Škola každý rok plodí kvantum krásnych postáv mladých, vzdelaných chlapcov a dievčat, ktorí sú požehnaním Slovenska a Cirkvi. (Otec Korec, všetko ide podľa plánu 😉 A v tejto plodivej prevádzke sa jej popri produktoch akosti štandard zavše podarí obdariť našu spoločnosť ľuďmi z kategórie de luxe. Jednou z nich je aj moja drahá manželka. Nebyť GCM, neboli by sme manželmi, nebyť toho, že sme manželmi, neučím na GCM. (Pani profesorka Jenisová, dá sa toto tvrdenie zapísať ako tautológia? Ojoj, tá mi to určite natrie. Ale niekto musí rozbehnúť diskusiu pod článkami).  

ross-kisses-the-thank-you-sign-on-friends

 


.spoločenstvo

Nie. Nebude v tom žiaden prsteň a dokonca tým nemyslím ani duchovné spriaznenie. Chcem sa poďakovať za školské spoločenstvo. Tento ambivalentný termín skúsim rozviť amatérskym pokusom o prúd vedomia (James, odpusť mi): Trenky z telesnej Petra Wattera sa sušia pri katedre a o tri poschodia vyššie malí prváčkovia kŕčovite zvierajú učebnice Direkt. P.p. Žebrák s láskou ziape inštrukcie o prezúvkach, tridsiaty siedmy študent mi nápisom na tričku pripomína, ako neznáša pondelky. Na WC chýba papier. Navreté žily na krku a pagáčiky zo stužkovej euforicky po škole distribuuje štvrtáááá bééééé. Všetko, naozaj všetko, čím škola pulzuje a dýcha, čo nám všetkých zavše lezie na nervy a odtiaľ hore krkom je dar, ktorý oceníte, až keď za sebou poslednýkrát zavriete tie ťažké stredoveké vchodové dvere. Som si istý, že vám všetkým po čase ostane v srdci vďačnosť, nostalgia a príjemný pocit domova. A ja ďakujem, že môžem byť súčasťou tejto reality.

200-1       


Naozaj som napísal v perexe, že chcem poďakovať za všetko? Trochu ľahkovážne na 21:30. Prosím odpustite, verím, že ma doplnia iní a ja skúsim čo-to napraviť vo future continuous  

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s