Čierna “.”

Nuž, ako začať? Mesiac November je mesiacom vďačnosti a pôvodne som neplánoval písať nič, čo sa týka vďačnosti, pretože si myslím, že nikoho nezaujíma, či Damián König je vďačný za svoju rodinu alebo je to nevďačný parchant. (By the way, za svoju rodinu som vďačný!) A tiež si myslím, že nikto si neotvorí školský blog, aby mu nejaký jeho spolužiak vyčítal, aký je nevďačný. Ale ako to už býva, inšpirácia si ma našla práve vtedy, keď som ju najmenej hľadal…

Story time

V jedno ráno, rozdal učiteľ na hodine žiakom papiere s jednou čiernou bodkou nakreslenou v strede papiera. Zadanie im dal jednoduché: „Napíšte, čo vidíte.“

Keď všetci dopísali a odovzdali mu svoje výtvory, učiteľ sa chvíľu prehrabáva medzi papiermi a nakoniec vraví: „Zvláštne, všetci ste písali o čiernej bodke, ale nikto si nevšimol biely papier.“

Je to nevďačnosť, keď si všimneme čiernu bodku a nie 99% bieleho priestoru? Inak povedané, keď na situácií vidíme jeden problém, ale nie 99% vecí ktoré sa mohli pokaziť, ale nepokazili? Nie. Podľa mňa je to úplne normálne. Keby sme nevideli nedostatky, nikdy by sme sa nepohli z miesta. Nesmieme ale dovoliť, aby nás drobné nedostatky alebo problémy pripravili o všetko to dobré.

Vďačnosť je postoj k životu

Podľa mňa je vďačnosť niečo viac ako „Ďakujem“. Je to viac ako ďakovná modlitba za dobré veci, ktoré sme zažili.  Je to tvoj osobný postoj k životu a nedá sa dosiahnuť kúpou nového mobilu, ani chodením s najkrajším dievčaťom na škole. Je to o rozhodnutí a nastavení si mysle na správnu frekvenciu.

Návod na šťastný vďačný deň:

RÁNO

  1. Vstaň
  2. Zakrič: „Poďme na to!“ (Ak bývaš na internáte, budíš sa skoro ráno na rannú omšu, voláš sa Adam a tvoj spolubývajúci Damián ešte spí, KAŠLI NA TO! )
  3. Daj si studenú sprchu. (Najdôležitejší bod. Ak sa na to necítiš, tak sa osprchuj aspoň teplou vodou- tvoj spolusediaci ti poďakuje.)
  4. Pusti si pesničku, ktorú chceš mať v hlave celý deň. (Ak chceš byť gentleman – JAZZ, ak arogantný tupec – rap)

Vážne to funguje!

Problém = Vďačnosť

Ja som známy tým, že kritizujem. A veľa ľudí ma považuje za pesimistu. Myslia si, že to, že kritizujem automaticky znamená, že sa mi nič nepáči. V skutočnosti potrebujem vidieť a pomenovať problém. Keď ho nevidím, nudím sa. Neviem čo mám robiť. Možno si to vždy neuvedomujem, ale som vďačný za každý problém, ktorému musím čeliť. Vďaka ním sa posúvam ďalej.

Len toľko k Novembru.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s