Kto som (si) ?

Keď raz vyrastiem chcem sa stať vynálezcom… 


Nevyhnete sa jej. Otázka – kým sa chceš stať keď vyrastieš? Viete čo je zaujímavé? Čím som starší, tým je pre mňa ťažšie odpovedať. Ako malý som v tom mal jasno. Budem vynálezca a hotovo. Myslel som si, že objavím niečo nové, niečo čo ľuďom na svete uľahčí život.

Dnes môžem skonštatovať, že som (zatiaľ) nevynašiel nič 🙂 . A tak rozmýšľam, čo ja vlastne budem v živote robiť. Kto som a kým chcem byť? Jeden môj priateľ tvrdí, že ak chcete zistiť čo je vaším poslaním, musíte jednoducho vstúpiť na scénu. Ak nezačnete niečo robiť, nikdy nezistíte, či je to TO správne. Je prirodzené, že nebudete všade vynikať. Ak by sa Peter Sagan venoval spievaniu, nebol by taký slávny, ako teraz. On ale vyskúšal a prišiel na to, v čom je dobrý a tomu sa venuje. Každý je v niečom dobrý a ak si myslí, že nie, tak má len strach vyjsť na scénu.

Nikdy sa nestanem niekým ak sa budem snažiť okopírovať druhého. Tak to jednoducho nefunguje. Človek je originálny taký, aký je. Predstavte si niekoho, koho máte veľmi radi alebo kto je vaším vzorom. A teraz si predstavte, že by takých ľudí bolo sto vo vašom okolí. Hneď by sa stratilo to čaro osobnosti, ktoré predtým tak vynikalo. Nemám na mysli dobré vlastnosti toho človeka, ktoré ma môžu motivovať, ale myslím konkrétnu osobnosť.

Nebáť sa ísť proti prúdu. Stáť si za svojím presvedčením. Mať vlastný názor. Hnevá ma jedna vec – parlament hlasuje o dôležitom zákone a tu sa zrazu objaví tabuľka s výsledkom hlasovania. Chýbalo šesť hlasov, aby dobrý zákon prešiel. Vidíme, že zo 150-tich poslancov hlasovalo 70 za, 35 proti a 45 sa zdržalo hlasovania. Prečo? Prečo sa aj nám často krát stane, že ostávame ticho? V živote nastane veľa situácií, keď sa práve naším rozhodnutím ukáže, aký máme charakter. Je to dôležité vedieť, za čím si stojím a prečo.

Ja verím, že na tomto svete nie som náhodou. Vlastne v náhodu ani neverím. Ako kresťan hľadám cestu tak, že sa Boha pýtam. Nebojte sa na to spýtať. Skôr či neskôr dostanete odpoveď. Nebuďte ale prekvapení, ak sa to nebude zhodovať s vašim plánom. Nie nadarmo sa hovorí, že ak chceme Boha rozosmiať, povedzme Mu práve o svojich plánoch.

Treba nabrať odvahu a urobiť krok…

 

2 Comments Add yours

 1. richardgurbicz píše:

  Super Farky. Kiež by bolo viac takých ľudí, ktorí budú menej frflať a viac “vystupovať na scénu” 🙂

  Liked by 1 person

 2. Radovan Gofjar píše:

  Súhlasím, aj keď vo viacerých prípadoch, tak ako aj v mojom, bolo pristúpenie k činnosti, v ktorej “som dobrý” buď šťastím, alebo božou prozreteľnosťou, že to tak jednoducho malo byť. Človek si často krát myslí, že sú to náhody, ale podľa mňa náhoda neexistuje a všetko a všetci čo nám vstúpia do života to spravia preto, že tam majú svoje miesto.

  Čo sa týka politiky, z nej nebuď taký sklamaný, pretože ešte dlho budeš. Politika a vyslovene parlament je trochu viac komplikované dejisko, kde to nie je len o zákonoch, ale aj o spolupráci a v terajšom zložení koalícia (SMER, MOST, SME rodina) a opozícia (SAS, OĽANO, atď) a samozrejme Kotleba, od ktorého sa opozícia dištancuje, je jednoducho spolupráca na bode mrazu a jeden tábor nebude podporovať ten druhý a samozrejme ani ich predložené zákony. S tým sa zatiaľ nič nedá spraviť, jednoducho musíme počkať, kým sa do parlamentu dostane generácia, ktorá nebola vychovávaná v komunistickom režime.

  Ale inak ma teší smer tvojho myslenia, si jeden z mála, ktorý pochopil aj princípy kresťanstva. Takže vďaka za príspevok 🙂

  Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s