Mám na to!

Je cesta, ktorou chcem kráčať, ozaj mojím snom?


Určite máš i ty, tak ako ja, nejaký sen alebo túžbu. Ak nesmeruje k zlému, je to nádherná a ušľachtilá vec. Posúva nás vpred, okresáva náš charakter, otáča pohľad srdca k Bohu (pretože v ňom je naša nádej) i k ľuďom (lebo pri nich sa učíme pokore a službe).

Avšak obaja sme prišli na to, že cesta k cieľu nie je jak lízať med. Občas je to príliš ťažký boj, pri ktorom sa mnoho vyjasní. Začneme podliehať naliehaniu sveta:

Prečo nechceš vidieť negatíva? Stojí ti to vôbec za to? Uvedomuješ si, o čo všetko prichádzaš? Načo to vlastne robíš? Prečo musíš byť taký tvrdohlavý? Neexistuje iná alternatíva?

V hlave sa nám hmýri mnoho otázok. Pokračovať alebo sa vzdať? Niekedy vieme byť šialení a je naozaj rozumné nechať to plávať.

Podľa mňa nie je vždy nutné vedieť presne pomenovať zmysel toho, čo robím. Poznám sa predsa len lepšie ako ľudia, s ktorými sa stretávam. Nemusím nikomu nič dokazovať. Absolútne nič. Som jedinečný človek.

Neupni sa, prosím, na pochybovačnosť tohto sveta. Ak niečo chceš, choď si za tým. Viem, že človek mieni, Pán Boh mení, ale… taktiež ráta s tvojou snahou. Skús to.

Dúfam, že i k tebe príde na Vianoce Betlehemské svetlo. Jeho mottom je šíriť plameň pokoja s odvahou a tvorivosťou. Postavme teda na ňom svoje rozhodnutia.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s