Light my fire


Po roce ǀǀ:Vánoce:ǀǀ přicházejí. Celkom namieste, aby čokoľvek podobného charakteru behalo ultramaratóny po rozume. Tieto šlágre nás akosi vedia naladiť na tú atmosféru očakávania, vypekania do nemoty, ruchu v nákupných centrách (nemám kúpený JEDINÝ darček, prosím o hlboký súcit) a sústrasti nad chudákmi kaprami pre Tescom…

Cestou do školy som si s postojom totálnej ignorácie k týmto klasikám pohmkávala Light my fire (The Doors). Come on, baby, light my fire. Come on, baby, light my fire. Try to set the night on fire… A odrazu, ako sneh  z nitrianskeho neba (t.j. celkom nečakane), priplichtilo sa poznanie.

Je nám strašná zima. A keďže nemám túto informáciu od SHMÚ, naozaj neviem, čo nás tak schladilo. Či fakt, že sa až do konca budeme mlieť v tomto mlynčeku a 24. decembra budeme celkom pomletí a vyčerpaní. Alebo prijatie reality, že v tomto zhone sa pokojný advent prežiť NEDÁ. Čo nám berie zameranosť na drevené jasle, ktoré si cez svetielka ani nevšimneme, a ktoré pravdepodobne už ani nie sú drevené, ale plastové?

Na podobné myšlienky mi odpovedá Jim Morrison, ktorého slová Come on, baby, light my fire sú napriek kontroverzii veľmi príznačné. Naozaj potrebujeme mať v srdciach iskru, a potrebujeme volať na Ježiška, aby ju prišiel zapáliť. A nechať Ho tie naše arktické ľady roztopiť. Aby sme toho dvadsiateho štvrtého mohli prežiť, že noc je v ohni. Že odpoveďou nie je figúrka v plastových jasličkách, ale plameň v našich srdciach.

Please, come on Christ Child and light our fire!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s