V.I.C.T.O.R.

Slovo evanjelium trochu skostnatelo. Používa sa takmer výlučne na označenie 4 novozákonných kníh, no myslím, že by to tak byť nemalo. Evanjelium totiž znamená radostná správa.

Z vlastnej skúsenosti viem, že ak sa mi Boh prihovára, tak je to vždy moje osobné evanjelium. Poznáte to, často chodíme skleslí v zajatí svojich problémov, slabostí, obmedzení a zrazu príde Ježiš a klope na dvere nášho srdca. No dobre, možno nepoznáte, tak uvediem príklad.

Minule – modlím sa, čiže staviam sa Pravde tvárou v tvár. Zrazu vidím, ako často som zlyhal – ako manžel, otec, učiteľ, priateľ, syn. Dobehnú ma všetky chvíle, keď som povedal, čo som nemal, nepovedal, čo som mal. Robil, nerobil, myslel si, domýšľal, zabúdal, neveril… Ľutujem a nevládzem sa v sebe vŕtať ďalej.

Zrazu príde On – ak ste už počuli Jeho hlas, viete, ako neopísateľne Boží hlas znie (ak nie, máte sa na čo tešiť!). Hovorí vždy jednoducho, a tak, že otočí váš svet naruby. “Ja som Víťaz vo všetkých Tvojich prehrách.” Všetka ťažoba a sklamanie, všetká sebaľútosť, strach, úzkosť, všetko sa rozplynie ako ranná hmla.

Mám rád, keď Ježiš hovorí. Lebo vždy hovorí pravdu a prináša evanjelium. Dnes mám meniny, ale v pokore musím uznať, že ak je Štefan naozaj grécky veniec víťaza, tak tým víťazom je v mojom živote iba Ježiš.


PS: Milý čitateľ, prajem Ti, aby sa Ti darilo vo svojom živote zachytávať Boží hlas, lebo iba to prináša zrelosť do nášho kresťanského života.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s