Objavenie gentlemanov

Poviem (respektíve napíšem) Vám príbeh. Zatvorte oči a počúvajte (alebo ich radšej nechajte otvorené, aby ste mohli čítať).

Zazvonil zvonček. Ja a moji spolužiaci sme mu nevenovali príliš pozornosti, pokým do triedy nenakráčala RNDr. Jenisová, triedna (vtedy ešte) kvarty. Šuchtavým krokom sme sa dostali na svoje miesta, čo naozaj trvalo len chvíľu, keďže sme mali tú najmenšiu triedu, akú na GCMku nájdete. Bola táka malá, že predné lavice boli od tabule doslova na krok. Jeden jediný. Aj z tej najzadnejšej lavice ste sa k tabuli dostali troma krokmi, nemuseli byť ani veľmi dlhé. Večne sme na to reptali, no v ten deň to prišlo všetkým vhod, najmä triednej.

Usadení a psychicky viac, či menej pripravení na ďalšiu hodinu matematiky, sme upreli pohľad k tabuli. Pred ňou už stála naša pani profesorka a keďže si nepamätám, čo hovorila dajme tomu, že to bolo niečo v zmysle aká úžasná je tá fixková tabuľa, pretože sa na nej dá vyhrať s farbami. Ešte sme (opäť ) utrúsili niečo o veľkosti miestnosti, v ktorej sa nachádzame, keď sa triedna otočila k tabuli.

A zrazu vraví: “Nejako je tá tabuľa na krivo, nezdá sa vám?”.

A veru sa nám zdalo, ale veď to už je tak dlho. “A prečo sa nedá zavrieť?” Nuž nedá sa. RNDr. Jenisová chytí ľavé krídlo, že ho zavrie a zrazu drží celú tabuľu.

Tu vyskočia naši chlapci tak rýchlo, až sme takmer nestihli zaregistrovať, čo sa stalo. Pribehli troma krokmi až zo vzdialenej zadnej lavice, či jedným z tej prednej. A tak tabuľu držali aj oni aj triedna. Asi tá úžasná fixková tabuľa nezvládala ten denný prísun informácii (buď ona, alebo hmoždinky).

A tak z našich spolužiakov zrazu boli muži činu, záchrancovia triednej, gentlemani a hrdinovia dňa.

Ponaučenie: Malá trieda môže zachraňovať životy. Veď ktovie, čo by sa mohlo stať, keby chalani nestihli dobehnúť

PS: Za prípadné nezrovnalosti sa ospravedlňujem.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s