Boh si dokáže použiť čokoľvek

Každý vie, že už dlhodobo prevláda v Nitrianskom kraji chrípková sezóna. Ja som sa jej šťastne vyhýbala, až doteraz. Aj tento blog píšem v pondelok pred obedom, keď je väčšina z vás v škole. A poviem vám, po mojom dnešnom “úspešnom” dni by som bola radšej v škole.

Ráno o pol ôsmej som vošla do čakárne k doktorovi, kde mi mali pichnúť posledné bolestivé injekcie do kolien. Psychicky som sa pripravovala na bolesť a zároveň som bola šťastná, že to bude poslednýkrát. Po hodine čakania som sa dostala na rad, ale doktor mi povedal, že nakoľko som chorá, injekcie mi nemôžu pichnúť. To znamená, že som tam hodinu zbytočne sedela, nič nevybavila a pribudli mi ďalšie vymeškané hodiny.

Takže nie som v škole, lenže tie bolestivé injekcie mám stále pred sebou. Myslite, že mi na stratu hlasu pomôže jeden deň doma?  Ja nie. Určite vymeškám niekoľko ďalších hodín, odložím písomky a nebudem vedieť učivo. Na čo je to celé dobré? Myslím si, že dôležité je to, ako sa k tomu postavím. Mohla som nadávať na doktorov, frflať a sťažovať sa. Ale komu by to pomohlo? Navyše nič sa nedeje len – tak. Nič nie je náhoda.

Neviem, prečo sa veci dejú tak ako sa dejú. Ale viem, že sa môžem rozhodnúť obetovať bolesť, chorobu a „nezmyselnosť“ dňa za niekoho, kto o tom ani nebude vedieť, ale určite mu to pomôže, keď to bude najviac potrebovať.

Skúsme zmeniť svet aj tým, že všetko zlé i dobré, čo prežívame za niekoho obetujeme. Taký neviditeľný skutok lásky. A verím tomu, že Boh si aj moje ťažkosti môže použiť pre dobro, ktoré túži vykonať. Myslím si, že mu nejde o to či mám väčšie problémy ako ten či onen človek. Ide mu o to, či sú vykonané z lásky  a úprimnosti.

A kto vie…možno má pre mňa i teba v podobné „nezmyselné“ dni pripravené prekvapenia, ktoré by sme si inak nevšimli. Možno nás jednoducho chce vytrhnúť zo zabehnutého života a pripomenúť nám, že On sa o všetko postará.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s