Sneh

Okej, kašlem na písanie v tretej osobe, pretože práve teraz, keď sedím na stanici, som plná pocitov, ktoré vám chcem sprostredkovať.


Tento deň sa ešte ani poriadne nestihol začať a už som chcela, aby skončil. Ráno som letmou myšlienkou oznámila Pánovi: Pane odovzdávam Ti tento deň, proste niečo s ním sprav. Táto veta vypovedá o duševnom rozpoložení, v ktorom som sa nachádzala.

Prežila som tých sedem hodín, no tých 45 minút sa nikdy nevlieklo tak, ako dnes. Zrakom som posúvala ručičku na hodinách. A to aj po tom, ako som odišla zo školy. Čakala ma ešte hodina španielčiny. No hej, lenže škola končí 14:10 a jazykovka začína 16:30. Tento čas som čímsi vyplnila a hor sa na hodinu.

60 minút prešlo ako nič, ale hneď ako som vyšla z triedy zase som začala posúvať hodinové ručičky pohľadom. 40 minút pokým mi pôjde autobus domov.

Otrávená, unavená a zdeptaná vidinou učenia, ktoré ma čaká, keď prídem domov som zamierila do Mlynov. Vo chvíli, keď som opäť vyšla von sa na zem začali vznášať veľké snehové vločky.

Zasmiala som sa. Nahlas. Čím som upútala pozornosť ľudí okolo, ale vôbec ma to netrápilo.

Môj Ocko si na mňa spomenul. Zdvihol mi náladu. Milujem sneh a On to vie. Čo tam po tom, že to trvalo len chvíľu? Tých 10 minút bolo len pre mňa.

Chcem tým povedať, že On sa stará. Ráno som ho obdarila myšlienkou, ktorá bola poznačená rezignáciou a skepticizmom a Pán mi na rozveselenie poslal sneh, čo mám tak rada.

Preto sa tento deň nemohol skončiť tak rýchlo, ako som chcela. Chcel mi totiž ukázať, že sa stará, povedať milujem Ťa a počúvam, čo mi hovoríš.

Preto sa pozorne dívajte, lebo On sa stará o každého jedného z nás. Chce nás vidieť šťastných a usmiatych. Otvorte oči a hľadajte Ho v maličkostiach, čo Vás tešia každý deň. Počúva a odpovedá 🙂

4 Comments Add yours

 1. stefanmurarik píše:

  V tomto článku je veľká múdrosť Božieho Kráľovstva. Koľkokrát sme k takýmto gestám nevšímaví? … 😦

  Like

  1. kristinasinkorova píše:

   Viac ako často..

   Like

 2. richardgurbicz píše:

  Milujem tieto okamihy. Nikto iny im nerozumie, len ja sam a On. Mas otvorene srdce a to ti nikto nevezme :).

  Liked by 1 person

 3. Vdaka, Kika. K snehu mam taky neutralny vztah, proste vnimam, ze existuje. Ale v tomto clanku som mal z neho rovnaku radost ako Ty.

  Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s