Vpred

Škola, učenie, scrollovanie facebookom znova a znova, každodenné povinnosti, drobné radosti, brigáda. A potom večer zaspávam a pýtam sa: Čím si vyplnila tento deň? Čo si spravila? Pre seba, pre ostatných. A napokon: Si spokojná?

Nie, nie som. Je to zle? Nemyslím.

Moja nespokojnosť ma totiž neustále privádza k novým veciam, poznatkom, možnostiam. Napríklad naposledy, chytila som do ruky štetec a začala maľovať. Len tak, pretože som nebola spokojná sama so sebou, so svojím dňom. A zrazu zisťujem, že ma to baví a mám rada vedomie, že som niečo vytvorila.

Nespokojnosť nie je zlá, pokiaľ vás posunie správnym smerom. Núti vás niečo robiť, zmeniť veci, ktoré nefungujú.

V skautingu existujú tri vekové kategórie pričom každá má svoje pomenovanie a denné heslo. Najmladšie deti sú včielky a vĺčatá a riadia sa heslom: Buď stále lepším! Akosi sa to so mnou tiahne aj keď už do tejto kategórie dávno nespadám a vôbec mi to nevadí.

Neustále napredovanie je niečo, čomu chcem venovať každý deň. Chcem byť lepšia ako som bola včera. Deň, keď sa nenaučím nič nové považujem za nevyužitý čas, možno dokonca premrhaný. Snažím sa zlepšovať a to v čomkoľvek – komunikácií, vedomostiach, vzťahoch (najmä v tom s Bohom)…Teraz to asi vyznieva, aká som cieľavedomá a tak podobne, no nie je to pravda. Ani trochu. Skôr to vyplýva z mojej prirodzenej zvedavosti. Čo ešte môžem spraviť? Kam až môžem zájsť?

Dlho som len postávala na mieste, teraz mám pocit, že som na najlepšej ceste vykročiť. A kam? Úprimne vôbec neviem, a preto sa modlím, aby mi to Pán ukázal, pretože bez neho sa na svojej ceste určite stratím.

Preto ak nie si spokojný, či šťastný, premeň svoju nespokojnosť v niečo, čo ťa posunie dopredu, hľadaj nové možnosti a v neposlednom rade pýtaj sa Otca, kde ťa chce mať.

Ja som ja a ak by som nebol, chcel by som byť 🙂

One Comment Add yours

  1. richardgurbicz píše:

    Life is a challenge 🤗

    Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s