Odznova

Náš život vypĺňa z väčšej časti a chtiac-nechtiac rutina. Neustály kolobeh tých istých udalostí a stretávanie tých istých ľudí. A tak sa stane, že nám veci časom zovšednia, nepociťujeme radosť pri ich vykonávaní, netešíme sa na stretnutie s človekom, ktorého predsa vidíme každý deň. Napriek tomu, v mojom živote je veľa vecí, ktoré sa síce opakujú už mnoho rokov, no znovu a znovu ma na napĺňajú radosťou.

.priateľka

Poznáme sa xy rokov, napriek tomu sa obe usmievame od ucha k uchu, keď sa stretneme, aby sme spolu šli na prechádzku. Skrývam úškrn, keď stojím pred jej domov, zvoním na zvonček a ona sa objaví, aby ma vpustila dnu a urobila kávičku.

A vždy s očakávaním otváram jej tašku, aby som zistila, čo má(me) na desiatu (pozdravujem Peťu).

.káva

Neviem, čím to je, ale vždy, keď sa nakloním k šálke, aby som si prvý krát odpila, čakám akési prekvapenie. Trošku inú chuť ako minule, alebo čo ja viem. A naozaj som vždy prekvapená :D. Buď tým, ako sa mi podarila, alebo práve naopak.

.kvety

Najmä teraz na jar sa obzvlášť vyžívam, keď sa môžem skloniť a odtrhnúť si fialky, upliesť venček zo sedmokrások a priniesť si narcisy do izby.

.hviezdy

Napriek tomu, že hviezdy ako také sú v podstate nemenné ,vždy, keď obrátim tvár k nočnej oblohe všimnem si niečo nové. A navyše mi pripomínajú, aká malá som ja a aký veľký, úžasný a milujúci je On.

.sväté prijímanie

Stojím v rade, desať ľudí predo mnou, piati, traja a zrazu hovorím amen a otváram ústa. Zakaždým sa mi rozbúcha srdce a moje telo zaplaví akýsi zvláštny druh adrenalínu. Je to veľmi podobné, ako keď sa rozprávate s niekým, kto sa vám hrozne páči a veľmi sa snažíte nepovedať nejakú blbosť. Práve vtedy si uvedomujem tú lásku, s akou sa na mňa Boh díva, až strácam slová a jediné, čo vnímam je moje srdce, čo sa chveje pod Jeho pohľadom.

A niečo takéto sa mi stane každý deň! Sú to veci, ktoré robia život krajším, zaplavujú ma čistou detskou radosťou a viete… šťastie sa skrýva v maličkostiach 😉

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s