Ilfracombe daily 01

 

8:15 postupne sa začíname zbierať pri zimnom štadióne, kontrolujeme doklady, porovnávame zásoby jedla, nasadáme do autobusu a užívame si kopec miesta len pre nás.

Počas štyroch hodín trvajúcej cesty do Brna začíname komunikovať, nadväzovať kontakty a ani nevieme ako stojíme na zastávke a s hrôzou si obzeráme našich spolucestujúcich.

Vekový priemer cca dvanásť, kričí to, behá to, neustále to je a navyše je ich neskutočne veľa…fú, nevadí zachovajme optimistickú náladu.

Zážitky z 31-hodinovej cesty sú skutočne rôznorodé od behania po pumpe, cez úžas nad samočistiacimi sa záchodmi v Nemecku, pozerania veľmi nevhodného filmu s príliš chúlostivými scénami až po vytúžené prestúpenie na trajekt.

Zrazu sme sa mierne pohupovali a prechádzali sa po tom ohromnom kolose. Dopriali sme si kávičku ponaťahovali nohy a vytriešťali oči na oceán okolo.

Po vystúpení sme radostne konštatovali, že sme skutočne v Anglicku, najmä preto, že autobus sa nachádza na ‘nesprávnej’ strane vozovky.

Očami natešeného turistu môžem povedať, že Anglicko je zelené, plné oviec, kráv, či koní a diaľnica nie je nič moc.

Po ďalších nekonečných hodinách v autobuse a neustálom počúvaní “hele vole, ty vole…” etc. sme sa konečne ocitli v Ilfracombe.

Čakala nás prehliadka viktoriánskeho mestečka a jeho dominánt, zavítali sme na pláže z doby viktoriánskej, ku kaplnke sv. Jamesa a ako praví turisti sme všetko fotili o sto šesť.

Kvalitne vyhladovaní sme sa vybrali do starého dobrého Lidlu a čakali, kedy už pôjdeme k rodinám. Nakoniec sme sa dočkali a zoznámili sa s našimi hostiteľmi.

Najväčšia perla: naša rodina sa volá ako inak – Potterovci 🙂

Heslo na wi-fi máme, jedlo je dobré, rodina skvelá a izby útulné.

Unavené padáme do postelí, ja dopisujem blog a tešíme sa na ďalší deň.

This slideshow requires JavaScript.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s