(#forgirls) Dlhá sukňa, bledé líčka…

…jednoducho katolíčka! Miesto dlhej sukne pokojne dosaďte smutné očká, mastné vlasy, alebo ďalšiu z dvadsiatich piatich verzii tohto „výstižného“ opisu ružence žmoliacej dievčiny.  V mysliach mnohých dievčat, ktoré navštevujú či už naše gymnázium, alebo inú inštitúciu s podobne jasným stanoviskom k pravidlám obliekania, v ktorej si tých 6 hodín v 30˚C odsedieť MUSÍTE, sa vynára otázka, či je naozaj na výber len z nasledovných možností:

a) vyzerať ako vyššie uvedené indivíduum + ako bonus variť sa zaživa
b) obliecť si opaskoidnú (a maximálne, ehm, necudnú) sukňu/šortky, aby som v tomto teple nezomrela

Jedno je jasné, a to, že teploty vonku budú onedlho stúpať závratným tempom a nemálo GCM-áčkam bude tempom aspoň dvojnásobným stúpať tlak pred skriňou, lebo prijateľnou sa nezdá ani možnosť vyzerať absolútne uncool, ani byť zdisovaný triednym alebo dozorujúcim profesorom.

Mám však dobrú správu. Rozumný dôvod, prečo zďaleka obísť možnosť b) a zároveň aj spôsob, ako sa vyhnúť možnosti a) NAOZAJ EXISTUJE!

ROZUMNÝCH DÔVODOV je určite celá kopa, ale pre mňa je tým rozhodujúcim holý fakt, že som žena. Ani vešiak, na ktorý zavesím, čo chcem, ani figurína bez mozgu, na ktorú navlečú to, čo je pre aktuálnu sezónu nadiktované, ani spúšťač všelijakých myšlienok a predstáv v chlapčenskej hlave, ktorá má aspoň štipku kreativity, ale žena, Božia žena, ktorá sa rada cíti krásna, nie lacná.

Našťastie, SPÔSOBOV ako žmoliť ruženec a zároveň byť cool je omnoho viac ako mudrovania J

Zopár mojich skromných tipov:
1. Just open your eyes

Kimoná. Prehozy. Šatky. Áčkové sukne. Šifón. Popri tielkach a rifľových šortkách zabudnuté kusy, ktoré sa naozaj oplatí vytiahnuť opäť na svetlo svetla, napriek riziku, že dav pôjde opačným smerom. Sú veľmi ženské a zároveň svieže. Takže nabudúce, ak budeš prechádzať napríklad popri šifónových blúzkach s klapkami na očiach, odporúčam zložiť ich J Sú ľahunké ako pierko a zároveň zahaľujú všetko, čo treba.

2. Chce to VIAC kreativity
Len preto, že tú ideálnu vec (teda aspoň v Nitre) nezoženiem, neznamená to, že sa mám uspokojiť s biednym výberom plážového sortimentu. Ak trocha porozmýšľam, pokombinujem, navrstvím, zostrihnem a zrolujem (pri tvorbe ideálne dlhých šortiek odporúčam), môže vzniknúť niečo celkom zaujímavé… a takisto celkom originálne a neopakovateľné J

3. A viac inšpirácie
Sme nepopierateľne a veľmi zámerne obklopovaní duplikátmi „známych osobností“ a „idolov“, ktoré sa podobajú ako vajce vajcu a chcú sa jednoducho predať (a následne to, čo nosia, predať nám). Preto je určite k veci nabrať nápady možno z trocha iného, ale premýšľajúceho súdka.

Skúste si napríklad vziať kúsok inšpirácie týchto videí (zároveň si precvičíte listening):
https://www.youtube.com/watch?v=MLQdQOHxYf8
https://www.youtube.com/watch?v=MODGcx_K6sY

YES, aj katolíčky môžu byť #svetlomfashionsveta!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s