Ilfracombe daily 02

Úspešne sa hlásim zo slnkom zaliateho Anglicka už druhýkrát (jeeej).

Po príjemnom rannom prebudení –  spôsobeným veľmi mäkučkými posteľami – nás, bohužiaľ, nečakali pravé anglické raňajky, no aj tak sme sa s plnými bruškami vybrali na meeting-point, kde nás už čakal autobus, ktorý nás odviezol do školy. Po ceste sme vyzdvihli zvyšok a zamierili do tried. Rozdelili nás podľa úrovne od A2 po B2, čakali nás tri hodiny, prvé dve s Andrewom a posledná s Julie. S potešením oznamujem, že rozumieme bez problémov, aj keď rozprávanie nie je až také dokonalé.

V čase obeda sme s očakávaním nahliadli do obedových balíčkov: žemľa či toast, zopár sladkostí a najväčšia topka – octové čipsy.

Po skončení vyučovania sme opäť nasadli na bus a nechali sa odviezť do Lyntonu a Lyntmounthtu – dvoch mestečiek s osobitým čarom, nádhernými výhľadmi a super kamenistou plážou. Presunuli sme sa ďalej, čo znamenalo vyšľapať si celkom slušný kopec, preto niektorí uprednostnili historickú lanovku a ušetrili tak svoje nohy. Síce sme to hneď nevedeli, no ocitli sme sa v národnom parku Exmoor. Kráčali sme úzkou cestičkou, pod nami sa rozprestieralo more, a tak sme si užívali nádherný výhľad a vyhýbali sa známkam po aktivite kôz, oviec a koní. Na obzvlášť úchvatných skalách sme fotili o ako diví a tak môžete očakávať zopár nových profiloviek ;).

Mierne dehydrovaní sme pokračovali v túre smerom na pláž. Kvôli jemným kamienkom, slnku a skalám niekoľko párov topánok skončilo v rukách a pár nešťastníkov aj v mori. Keď sa začali dostavovať prvé príznaky delíria (poniektorí /Česi/ nevedeli rozoznať ovcu od kozy), zamierili sme k autobusu a vysilení, smädní a s pevne zomknutými nohami sme vyrazili do našich dočasných domov.

Tam nás už čakala výdatná večera v podobe lazaní, opekaných zemiakov, bagety a jahôd so zmrzlinou. A tak sme aj druhý deň ukončili jedlom a tvrdým spánkom.

This slideshow requires JavaScript.

2 Comments Add yours

 1. richardgurbicz píše:

  mňaaaaaam, vinegar chips je pecka. aj ja chceeeeeem

  Like

  1. kristinasinkorova píše:

   Ešte mám kludne poskytnem 🙂

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s