ISIC sa môže oplatiť

Nepochádzam z bohatej rodiny a od malička ma naši viedli k šetrnosti. Nielen v otázke míňania peňazí, ale aj v používaní bežných vecí, oblečenia, obuvi, hračiek či športových potrieb. Ako stredoškolák som mal jasnú predstavu o rodinnom rozpočte, vedel som, koľko naší zarábajú a čo tvorí najväčšie položky mesačných výdavkov. Boli to čísla, bavilo ma to 🙂 Veľmi som im za to vďačný a dnes mi to pomáha finančne viesť svoju vlastnú rodinu.

Je super, že mnohí zo študentov vnímajú hodnotu peňazí a vecí vo všeobecnosti, vnímajú hodnotu ľudskej práce a snažia sa so svojím obnosom hospodáriť ako dobrý hospodár a nie ako správca cudzieho majetku, u ktorého absentuje k tomu majetku vzťah. Lebo inak sa pozerám na 10 euro, ktoré som si sám zarobil na brigáde a na rovnakých 10 euro, ktoré mi dali naši, pravda? #BrigadovatTreba

Prichádza jadro: Od 1. júna máte šancu kúpiť si známku ISIC 09/2018. Poznám ľudí, ktorí za súčasným príbehom karty ISIC stoja. Nie sú to milionári za vodou, ktorí ryžujú z chudobných študentov. Sú to ľudia, ktorí majú záujem viesť mládež k šetreniu, k obmedzeniu bezbrehého míňania bez rozmýšľania, ľudia, ktorí vám chcú ukázať, že existuje spôsob, ako šetriť a šetriť neznamená byť lakomý.

Každoročne rozširujú počet zliav a stúpa aj predajnosť nálepiek. Napr. vo februári 2017 bolo uskutočnených na SR 200 000 zliav cez kartu ISIC. Možností je obrovské množstvo – naozaj dobrý paušál v Orange za 9 euro, 1 euro v CineMaxe, 10% v Panta Rhei a v Martinuse a aj na Curaprox, zľava na alza.sk, na lyžiarske vleky, v Reserved, Just Play, Cropp, SubWay a McDonald, atď. Všetko nájdete na isic.sk alebo dokonca v aplikácii, ktorú vyvinuli.

Tento rok navyše nemusíte posielať SMS za 3 € kvôli zľave na autobusy, stačí mať platnú nálepku. (Ak chcete zľavu na vlaky, SMS poslať treba).

Chodiť s ISIC-om v peňaženke nestačí – treba kartu aktívne používať, rozmýšľať, ako ju čo najefektívnejšie využiť a 10 euro za nálepku sa vám za rok nielenže vráti, ale ušetríte ďaleko viac. Prezrite si zľavy na isic.sk a zvážte, či náhodou nie je čas vyjsť zo svojej komfortnej zóny a začať hospodáriť ako dobrý hospodár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s