GCM z teba neurobí supermana, ale…

(koniec clickbaitového nadpisu)

…dáva možnosti, ako sa ním stať.

Ak nemáš čas čítať ďalej, netreba – v prvej vete je všetko. Ale ty určite čas čítať máš, veď ten nový FB je aj tak oveľa nudnejší a nič sa tam nemení… 🙂

Som na škole desiaty rok a to je dosť na to, aby som tvrdil, že sa tu zaujímavé veci dejú denne, sme škola pestrá. Nedokážem tu spadnúť do stereotypu. A to mi ešte kopec vecí uniká a nestíham všetko vnímať v plnosti, v hĺbke.

Okrem bežného vyučovania je tu množstvo aktivít (a teraz hlboký nádych, vymenujem len niektoré v náhodnom poradí: časopis, divadlo, krúžky, exkurzie, sympóziá, duchovný život, súťaže, misijný jarmok, imatrikulačky, Heilgenkreuz, intrák, Erasmus, DOD, lyžiarsky, ples, SOČ, Deň rodiny, jednorazovky ako GCM Run, GCM Second Hand – chystá sa, školské tričko – chystá sa, One Take, Deň bez mobilu, ekologický projekt, spolužitie s utečencami, simulované voľby do VÚC a more iného). Ak si nič z toho nezažil, nezapojil si sa, nič ťa nezaujalo, príď s vlastnou vecou a nadchni pre ňu dalších. Realizuj, konaj, buď aktívny, hľadaj cesty.

Veľakrát zažijeme v živote sklamanie preto, že sa nenaplnia naše očakávania. Počul som taký názor, že treba očakávať najhoršie, prípadne mať nízko nastavenú latku, a tým pádom môžeme byť realitou len milo prekvapení. Zdá sa mi lepšie snažiť sa dívať na svet objektívne, t.j. latka je tam, kde má byť, ani vysoko, ani nízko. Mojím otcom je predsa Boh, nechce pre mňa málo, ale ani extra veľa (pýcha). Áno, niekedy sa netrafíme a z toho sú problémy. Ale očakávať, že príchodom na GCM sa z Teba po 4 (8) rokoch automaticky stane krásna postava, ktorá bude požehnaním pre Slovensko a svet (kardinál Korec), je úplne mimo. Ten, kto z Teba spraví krásnu postavu, si v prvom rade Ty. Vyzývam Ťa k aktivite, vyzývam Ťa priniesť nové veci, nový nápad. Si predsa odhodlaný zmeniť svet, či nie?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s