Gletcherwandern? (Erasmus+ Day 1)

Sú asi štyri hodiny poobede a v šatni sú roztrúsené rôznorodé tváre patriace študentom, ktorí sa rozhodli, že ubytujú cudzích ľudí z Nemcka, Španielska a Walesu, ktorí sa podobne ako oni, sami zapojili do myšlienky, aktivity, či snahy s názvom Erasmus+ (a vlastne aj tých, ktorí boli natoľko nedočkaví, že sa k nim nedokázali nesocnúť). Atmosféra je napätá. Pán profesor Gurbicz striedavo pobehuje medzi nami a plynule prechádza z témy dopravnej zápchy pri Bratislave na lingvistické vtipy, poprípade nám vykladá niečo o tom, ako bude(me) piť kávu.

Po vyše hodinovom meškaní, konečne na Farskej zaparkujú 2 biele (boli biele, pán profesor?) dodávky a s ich príchodom sa na nás valí vlna neuveriteľného vzrušenia.

Čo by vás mohlo zaujímať:

Nemeckí študenti majú viac britský akcent ako my.

Z Nemecka cestovali asi od štvtrej ráno-12 hodín (letecky!!).

Skrátka a jednoducho, bolo nám povedaných zopár teplých slov a rozpŕchli sme sa spoločne s hosťami do mesta (hlavne sa najesť). Bolo to celkom vtipné, rozprávali sme sa striedavo anglicky, nemecky a slovensky- niekedy všetko v jednej vete. Kupodivu, čučoriedka a leporelo im išlo lepšie ako nám Feuerwehrmann :D, ale v podstate bolo fajn počuť prirodzenú nemčinu. My sme sa zmohli akurát na posledné Vokabeln z lekcie 17 a to konkrétne Gletscherwandern, čomu nerozumeli ani nativespeakeri. Ak by ste niekedy chceli absolvovať pešiu túru na ľadovec, určite si ho zapíšte do “to do” listu.

A aké su ich dojmy?

Myslím, že sa im náš jazyk celkom páči. Povedali, že to tu máme dosť lacné a pýtali sa, či je toto normálna teplota v našich šírkach, lebo vraj im bolo povedané, že tu bude strašne mrznúť. Sú našou krajinou zaujatí, čítajú názvy na budovách a parafrázujem: Som rád, že som sa sem dostal, pretože dostať sa do Španielska pre mňa nie je problém, ale na Slovensku som doposiaľ nikoho nepoznal, takže to bola najlepšia voľba.

 

 

 

 

One Comment Add yours

  1. richardgurbicz píše:

    Áno 5ka. Tá dodávka bola biela. A boli skutočne dve :).

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s