Čo sa to deje na Slovensku?

Po dlhšom čase by sa patrilo niečo  napísať…

Poznáte ten pocit, keď by ste najradšej povedali všetko naraz, no potom by to ľudia nepochopili tak, ako chcete? A tak vám nezostmáva nič iné ako trpezlivo rad za radom všetko vysvetliť.

Všimol som si, že na tom našom malom Slovensku- ako zvykneme vravieť, sa konečne pohlo niečo dopredu. Alebo dozadu? Vo vzduchu rozhodne cítiť nejakú zmenu. Ľudia  začali chápať, že ak si želajú zmenu, musia konať. Vždy som veril tomu, že napriek všetkým negatívnym náladám či názorom o tom, ako to tu je zlé, dokážeme veci zmeniť. Kto iný, ak nie my? Preto vnímam dve zásadné zmeny, ktoré sa tu udiali:

  1. Ponorme sa trochu do politiky, no nie nadlho, pretože to už by sme sa  nevedeli dostať späť. Pred časom tu boli voľby do samosprávnych krajov alebo tiež VÚC ( vyšších územných celkov). Ako to už tradične chodí, väčšinou pociťujeme po voľbách sklamanie. Takmer vždy s rovnakým výsledkom so žiadnou nádejou k lepšiemu. Starý systém, ktorý sa síce navonok tvári stabilne, no prihliada na svoje osobné zámery, ktoré sú celkom iné od tých, aké prezentuje ľuďom. Tentoraz to však bolo iné. Ľudia sklamaní a možno aj nahnevaní no rozhodne s vôľou niečo zmeniť prišli konečne vo väčšom počte, ktorý sa ukázal dostatočne veľký na to, aby sa im podaril prekvapivý výsledok, ktorý našich pánov mecenášov poriadne zaskočil. Možno dokonca padli zo stoličiek, pretože po úprave zákona očividne vo svoj prospech nedosiahli takmer nič. Opozícia sa spojila a napriek nie príliš presvedčivej kampani dosiahla oveľa viac ako vládna koalícia a to aj vďaka rozhorčeniu ľudí. Vládna koalícia získala len dvoch zástupcov, čo znamená veľkú zmenu oproti minulým výsledkom, kde vždy jasne vyhral Smer-SD. A tiež boli porazení extrémisti z Banskej Bystrice, ktorí počas svojho vládnutia urobili minimum z toho, čo ľuďom sľúbili, ak vôbec niečo. Toto je  šanca zmeniť niečo k lepšiemu a tiež je to pozitívny signál do nastávajúcich parlamentných volieb. Do politiky sa dostali ľudia, ktorí majú hodnoty a víziu, ako a čo chcú robiť. Myslia to vážne a s ochotou idú meniť našu krajinu na lepšiu. Nie je ich veľa, no ja verím, že sa prejavia a budeme mať  na výber. Netvrdím, že každý, kto sa objaví s veľkým snom je ten pravý. Musíme rozlišovať. Preto netreba zostať pasívny ale mať aspoň trochu záujem a prísť voliť. Iba tak totiž môžeme pomýšľať na lepšiu budúcnosť.
  2. Pápež svätý Ján Pavol II. povedal, že Európa buď bude kresťanská alebo nebude. Tiež povedal, že to bude stredná Európa, ktorá ustojí najväčšie hrozby a zachová si identitu. Neviem, či ste si to všimli, ale takýto boj Slovensko v týchto dňoch už bojuje. Potichu potichúčky k nám mieri veľká hrozba. Táto hrozba má svoj zdroj a svoju tvár. Ku nám však zavítala s veľmi peknou a vznešenou maskou a tak pohostinní Slováci ju takmer prijali. Našťastie máme medzi sebou ľudí ktorí túto masku prekukli a upozornili na to. Aby som bol konkrétny, meno tejto masky je Istanbulský dohovor – proti násiliu páchanému na ženách. Aké vznešené! No pravá tvár a identita je gender ideológia. Táto ideológia je nám asi už známa  z referenda za rodinu,  a tak ju netreba bližšie predstavovať. To čo je na tom  podlé je však to, že kým vtedy sme mali šancu sa pre ňu rozhodnúť alebo ju odmietnuť, tento raz prichádza bez možnosti výberu. Bez debaty. Prichádza ako rozkaz z Európskej únie. Toto si všimol pán farár Marián Kuffa, ktorý bol natoľko zasiahnutý týmto klamstvom, že začal konať. Vytvoril tzv.  Dohovor za rodinu, prostredníctvom ktorého cestuje po Slovensku so svojím tímom odborníkov a varuje ľudí pred touto hrozbou. Niekto možno mávne rukou, na čo je to dobré no určite nechce, aby sa jeho deti učili od škôlky také hrozné veci, aké gender ideológia vnucuje, ktorá dokonca zmazáva pohlavia a vytvára rody a proti ktorej, ak  niekto protestuje, môže byť odsúdený do väzenia. Dohovor za rodinu na čele s pánom farárom Kuffom slávi sväté omše a  organizuje po Slovensku pochody  proti tomuto dokumentu. Zároveň posiela žiadosť pre vládu, aby túto zvrátenú ideológiu razantne odmietla. Slováci sa rozhodli, že budú bojovať. Môžeme byť príkladom pre ostatné krajiny, ktoré túto hrozbu nevidia. Európa bude buď kresťanská alebo nebude. Verím, že to zvládneme a dokážeme, že maličké Slovensko dokáže veľké veci.

Treba o tom hovoriť a nebáť sa konať. Máme šancu spolu dosiahnuť veľkých zmien. Nebojme sa byť aktívni a keď to treba vystúpiť a ísť aj proti prúdu. Pretože ak toto neurobíme budeme prevalcovaní niečim, čo nás nakoniec úplne zničí.

Zlá rastlina sa ľahšie vytrhne maličká ako keď sa poriadne zakorení. Teraz máme šancu…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s