Milý zlodej

Milý zlodej,

podarilo sa to. Máš peniaze a my zatiaľ nemáme tvoju identitu.

Tých 170 euro si zobral trom dievčatám. Určite ich poznáš z videnia, ba dokonca možno si sa s niektorou už aj rozprával. Ktovie, možno ste aj na FB priatelia.

Jedna z nich chodí na doučko z nemčiny, preto mala pri sebe toľko peňazí. Boli pre učiteľku, ktorá ju doučuje. Toto dievča žije len s maminou, ale ony to zvládnu.

Druhá mala peniaze na vianočné darčeky. Je z veľkej rodiny, rodičia sa o to postarajú a určite to zvládnu aj bez tých 50 euro. Veď Vianoce aj tak nie sú o darčekoch.

Tretia chcela ísť do papiernictva dokúpiť nejaké veci na plagát, bude v škole Second Hand a ona to organizuje. Potom mala ísť ešte kúpiť darčeky. Celé sa jej to posunulo o ďalší deň, ale brala to s úsmevom. Mimochodom, má rovnaké meno ako moja dcéra.

Príbehy, ktoré boli rozohrané, si zrušil.

Ale tie príbehy neskončili, len pokračujú inou cestou. Naučil si nás, že si máme dávať na veci väčší pozor. Aj tu, na katolíckej škole. Ďakujeme.

Dievčatá stratu peňazí prežijú, veď peniaze naozaj nie sú všetko. Verím, že aj ty svoju náročnú situáciu zvládneš a raz sa dokážeš zbaviť toho, čo ťa núti kradnúť. Držím ti palce. Si jedným z nás, patríš k nám a ja nechcem, aby si trpel v hriechu. Včera som sa za teba modlil.

Drž sa, požehnané sviatky!

One Comment Add yours

  1. richardgurbicz píše:

    Tomu hovorim zrely krestan!

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s